Reporter newsowy

Podziel się na:

Kategoria

Media

Stopień

Specjalista

Opis stanowiska

Kim jesteśmy?

Grupa naTemat.pl to unikatowe miejsce dla wszystkich, którzy chcą trzymać rękę na pulsie. Pokazujemy to, co najważniejsze i najciekawsze. Informujemy, tłumaczymy, jesteśmy blisko tego, czym naprawdę żyją Polacy i co budzi ich emocje.

Nie jesteśmy wielką korporacją, ale od ponad 10 lat swoją dziennikarską robotą skutecznie rzucamy największym rękawicę. Portal naTemat.pl czyta ok. 7 milionów realnych użytkowników miesięcznie, a nasz kanał na YouTube ma ponad ćwierć miliona subskrybentów i ok. 4 milionów wyświetleń miesięcznie.

W naszej redakcji cenimy różnorodność perspektyw i pomysłów. Każdy dziennikarz ma możliwość wpływania na treści, które publikujemy. Decyzje podejmujemy zwinnie, a proces decyzyjny jest u nas szybki. W związku z tym sporo się tutaj dzieje. Staramy się robić rzeczy inaczej niż wszyscy.

I jesteśmy w tym razem. Choć w newsroomie siedzą (dosłownie lub w przenośni, bo na pracy zdalnej) Reporterzy i Wydawcy z różnych działów i w różnym wieku, na koniec dnia jesteśmy jedną drużyną, która gra do tej samej bramki. Dlatego na pewno zawsze gwarantujemy Ci życzliwość, pomoc i konkretne porady, bo ludzie są u nas zawsze na pierwszym miejscu. To dzięki nim jesteśmy tu, gdzie jesteśmy.

Dlatego też wspólnie nie tylko pracujemy. Regularnie widujemy się po pracy, biegamy wspólnie Runmageddony, co jakiś czas integrujemy się i imprezujemy w redakcji, a raz w roku na dużym wyjeździe poza Warszawę.

My jesteśmy naTemat.pl i każdego dnia staramy się robić różnicę. Chcesz ją robić z nami?

Kogo szukamy?

Szukamy Reporterki lub Reportera, którzy w newsach czują się jak ryba w wodzie. Wiedzą, gdzie ich szukać i jak je napisać. Jeśli ponadto masz doświadczenie w pracy w portalu internetowym, ta oferta jest dla Ciebie.

Będzie działo się dużo, szybko, ale z szybko widocznymi efektami i wspierającym zespołem. Tylko od Ciebie zależy, jak potoczy się Twoja kariera w naszej redakcji, ale mamy sporo dowodów, że sky's the limit. Jeśli tylko jest w Tobie "ciąg na bramkę", chęć rozwoju i robienia różnicy, nie zawiedziesz się, a my będziemy zachwyceni, mogąc z Tobą współpracować.

Przede wszystkim jednak szukamy... fajnej osoby, w której – podobnie jak w nas – popłynie pomarańczowa krew. Twój charakter i styl pracy jest dla nas tak samo ważny, jak Twoje kompetencje. A czasami nawet i bardziej, ponieważ wierzymy, że fachu zawsze można się z czasem nauczyć, a błędy można popełniać – ważne, by wyciągać z nich wnioski.

Wymagania
  • minimum rok doświadczenia w pracy w charakterze dziennikarza w portalu internetowym,
  • doskonała orientacja w bieżących wydarzeniach,
  • umiejętność tworzenia i redagowania artykułów z zakresu wydarzeń społeczno-politycznych,
  • zdolność do szybkiego tworzenia jasnych, zwięzłych i interesujących tekstów,
  • zdolności interpersonalne i komunikacyjne, jesteśmy jednym zespołem,
  • znajomość trendów internetowych i swobodne poruszanie się po social mediach,
  • umiejętność pracy pod presją, z uwzględnieniem terminów i szybkich zmian w świecie newsów,
  • biegłość w korzystaniu z komputerów, programów do obróbki tekstu, zdjęć, a także gotowość do nauki korzystania z nowych systemów i technologii,
  • zrozumienie i przestrzeganie zasad etyki dziennikarskiej oraz standardów jakości i dokładności,
  • biegłość w języku polskim oraz bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • gotowość do pracy zmianowej, także w weekendy,
  • umiejętność solidnego researchu.
Zakres obowiązków

Benefity

Oferujemy:

  • wynagrodzenie, dostosowane do Twojego doświadczenia i umiejętności,
  • pracę u wydawcy o ugruntowanej pozycji na rynku, który dociera do co czwartego internauty w Polsce,
  • możliwość współtworzenia nagradzanych projektów, o których mówi cała Polska i świat,
  • dużą dozę samodzielności i decyzyjności,
  • doskonałą atmosferę w redakcji,
  • pewność, że nie będziesz jedynie pozycją w Excelu w gigantycznej strukturze,
  • klimatyczne biuro na ul. Burakowskiej,
  • elastyczne formy zatrudnienia,
  • prywatną opiekę zdrowotną PZU Zdrowie, kartę Multisport,
  • pracę z doświadczonym zespołem, który wspiera wzajemne uczenie się i współpracę,
  • możliwość pracy hybrydowej,
  • możliwości służbowych wyjazdów zagranicznych